Interneti Päev 2016
31. märtsil

Erinevate Tubade Klubi, Telliskivi 60a A1
Programmi toimetasid

Henrik Roonemaa, Karmen Turk, Linnar Viik, Epp Maaten ja Ardi Jürgens, ja EIS-i korraldusmeeskond Heiki Sibul, Maarja Kirtsi ning Marianne Jukk.

Üldinfo

INTERNETI PÄEV 2016 "Internet õigustab, vabastab, kohustab"..?"

Mis on 2016. aasta varakevadel Eesti Interneti põletavaimad teemad? Rääkisime 2015 toimunud Interneti Päeval digitaalsest kirjaoskusest, aga mida eestlane tegelikult Internetis teeb? Mida Sina Internetis teed? Kas Sõnal peab olema Internetis ka Nägu? Kas anonüümsusel ja vastutusel peab olema tasakaal? Kas tehniline innovatsioon vabastab meid kohustustest ja seadusekuulekusest?  

Kas Sa tead, kuhu Internet areneb? Me ei tea, kuid meie eesmärk on jõuda sellele teadmisele lähemale. Eesti Interneti Päeva 2016 peamine idee on tuua kokku Eesti interneti ja kogukonna huvilised, et arutada ja anda oma panus Eesti Interneti arengule.  

Meie päeva 8 märksõna: eestlane & internet; innovatsioon & kohustused, sõna & vabadus, sotsiaalmeedia & mõjutamine.

Interneti Päev 2016 on eesti keeles ning osalejatele tasuta.


VAATA KA: INTERNETI PÄEV 2015

Programm

9.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv
10.00 – 10.05
Päeva avamine
10.05 – 11.30
Mida eestlane netis teeb?
Akadeemiline vaade! Aga tegelikult? Võrgu puhtus ja rünnakute dünaamika.
Tartu Ülikooli Ühiskonnateaduste Instituudi vanemteadur Andra Siibak
Telia Eesti AS võrguarengu ja infrastruktuuri juht Toivo Praakel (SLAIDID)
Riigi Infosüsteemi ameti analüütik Anto Veldre
11.30 – 12.45 
Kas tehniline innovatsioon vabastab kohustustest?
Kui automatiseeritud riiki me tehnoloogiaajastul soovime?!

Maksu- ja Tolliameti direktori asetäitja Egon Veermäe 
Voo tegevjuht Tõnu Runnel
Õiguskantsler Ülle Madise

Modereerib Henrik Roonemaa
12.45 – 13.30
Lõunapaus
13.30 – 14.40
Kas Sõnal peab olema Nägu?
Anonüümsuse ja vastutuse tasakaal netis. Mis juhtus peale 1.02.2016 Postimehes - samm sõnavabaduse poole? Keegi ei tea, et ma olen Internetis koer?
Ekspress Grupi nõukogu liige Hans H. Luik
Postimehe arvamustoimetuse juhataja Neeme Korv
Modereerib advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Karmen Turk
14.40 – 15.40
Mõjutustegevus sotsiaalmeedias?!
Valitsuse kommunikatsioonibüroo nõunik Ilmar Raag
Tele- ja filmiprodutsent ja režissöör Ken Saan
15.40 - 15.45Muljed
Päeva modereerivad Henrik Roonemaa ja Heiki Sibul

Anna oma hinnang

Email again:
Mida eestlane netis teeb?
Kas tehniline innovatsioon vabastab kohustustest?
Kas Sõnal peab olema Nägu?
Mõjutustegevus sotsiaalmeedias?!

Esinejad

Andra Siibak
Andra Siibak

Andra Siibak (meedia ja kommunikatsioon, PhD) töötab Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis meediauuringute vanemteadurina. Alates septembrist 2015. on ta meediauuringute õppetooli juhataja ning meedia ja kommunikatsiooni doktoriõppekava programmijuht.

Aastatel 2009-2012 töötas Andra Rootsis, Södertörni Ülikooli juures uurides järeldoktorantuuris laste ja noorte uue meedia kasutust ning noorte sotsiaalmeedia kasutajate visuaalset ja tekstilist enesepresentatsiooni. Ta on olnud Aarhusi Ülikooli külalisteadur (2012) ning Masaryki Ülikooli külalisõppejõud (2013).

Olles Eesti Teadusagentuuri poolt finantseeritud personaalse uurimisprojekti „Privaatsuse ja avalikkusega seotud tähenduste ja kogemuste muutus tehnoloogiast küllastunud ühiskonnas“ (PUT 44) juht, on Andra Siibaku peamised uurimishuvid hetkel seotud sotsiaalmeedia auditooriumite, privaatsuse, põlvkondade, internetikasutuse sotsiaalse vahendamise ning digitaalse kirjaoskuse temaatikaga.

Ta on olnud mitmete Eesti ja Euroopa projektide põhitäitja ning avaldanud arvukalt publikatsioone eelretsenseeritud teadusajakirjades ning kogumikes.

Aastal 2015. pälvis Andra Siibak Vabariigi Presidendi noore teadlase preemia.


Anto Veldre
Anto Veldre
„Anto sattus Interneti juurde 23 aastat tagasi, kui töötas koolis arvutiõpetajana. Hiljem EENetis ühendas ta koole internetiga, pärast juhtis erasektoris IT osakondi ja infoturvet. Antol on põhjendatud arvamus enamike Internetiga seotud teemade kohta ning nagu Google näitab, ei karda ta turvaküsimusi avalikult arutada ning populariseerida. Anto on 6 aastat töötanud CERT-EE’s, küberkaitse eesliinil ning täna teenib oma leiba vahendades ja selgitades tädi Maalile e-riigi IT-strateegiaid.
Egon Veermäe
Egon Veermäe
Egon Veermäe on Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja alates 2010 aastast. Aastatel 2005–2010 oli Egon Veermäe Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhataja. Aastatel 2005–2009 oli ta Sisekaitseakadeemia maksurevisjoni ja süüteomenetluse ainete lektor ja 2004–2005 töötas Veermäe Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna maksude tagastamise talituse juhatajana. Varasemalt on Veermäe töötanud MTA Põhja maksukeskuse juriidilise osakonna maksujärelevalve talituse juhatajana, samuti Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuameti maksujärelevalve osakonna juhatajana ja maksujärelevalve osakonna inspektorina.
Tõnu Runnel
Tõnu Runnel
Tõnu on disainer ja ettevõtja, kahe startupi — Voo ja Palleteri — ning Eesti ühe parima disainiagentuuri, Fraktali kaasasutaja. Disaini ja tootearenduse kõrval õpetab ta Tartu Ülikoolis IT-õigust, räägib meedias kaasa tehnoloogia- ja ühiskonnaküsimustes ning tegeleb palju fotograafiaga.
Henrik Roonemaa
Henrik Roonemaa
Henrik Roonemaa on Eesti tehnoloogiaajakirjanik ning tehnoloogiauudiste saidi Geenius.ee üks loojaid. Ta on viimased 15 aastat jälginud tehnoloogia, interneti ja e-riigi arenguid ning seda nii ajalehes, ajakirjas, raadios kui muudes kanalites järjepidevalt kajastanud.
Karmen Turk
Karmen Turk

Karmen on vandeadvokaat, kellel on silmapaistvad õigusteadmised inimõiguste, intellektuaalse omandi, meedia ning rahvusvahelise ja Euroopa Liidu majandusõiguse küsimustes. Samuti osaleb Karmen klientide igapäevasest majandustegevusest tulenevate eraõiguslike küsimuste lahendamises

Karmen on tegutsenud nõustajana mitmes märkimisväärses meediat ja intellektuaalomandit puudutavas kohtumenetluses Eesti turul.

Lisaks on Karmen Euroopa Nõukogu piiriülese internetiliikluse ja internetivabaduste komitee (MSI-INT komitee) ekspert, ÜRO interneti valitsemise foorumi koalitsiooni Meedia sõnavabadus internetis koordinaator ning Eesti Advokatuuri intellektuaalse omandi ja IT-õiguse komisjoni liige.
Hans H Luik
Hans H Luik
Hans H Luik on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse eriala 1984. aastal ning on läbi aastate olnud arvukate ajakirjade, nädala- ja ajalehtede peatoimetaja ja väljaandja. Alates 2004 aastast on Luik AS Ekspress Grupi nõukogu liige ning 2007 aastast suuraktsionär. 

Luik pälvis 2015 aastal Elutöömuna. 

Ülle Madise
Ülle Madise
Ülle Madise on Eesti Vabariigi õiguskantsler ning Tartu Ülikooli riigiõiguse professor. Madise on kaitsnud magistrikraadi õigusteaduses Tartu Ülikoolis ning doktorikraadi sotsiaalteadustes Tallinna Tehnikaülikoolis. Ta on osalenud kõikide Eesti põhiseaduse kommenteeritud väljaannete koostamisel, alates 2012. aastast peatoimetaja ülesannetes. Lisaks on ta üks Eesti i-hääletuse õigusliku raamistiku loojaist.

Madise on avaldanud hulgaliselt publikatsioone ning juhendanud väitekirju, samuti oli ta populaarteadusliku saatesarja "Vanamehed kolmandalt" autor Kuku raadios (2009-2015).

Allikas Eesti Teadusinfosüsteem, www.oiguskantsler.ee 
Ilmar Raag
Ilmar Raag
Ilmar on Valitsuse kommunikatsioonibrüoo nõunik, kelle ülesandeks on riigi strateegilise kommunikatsiooni arendamine ning valitsuskommunikatsiooni koordineerimine julgeoleku ja riigikaitse valdkonnas.

Allikas (pilt ja tekst): Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Ken Saan
Ken Saan
Ken on tele- ja filmiprodutsent ja rezhisöör. Tegutsenud aastaid dokumentalistika vallas ning viimastel ärevatel aastatel on keskendunud erivenevatele eksperimentaalsetele ühiskonda puudutavatele projektidele, millest paljud hõlmavad ka idanaabri mõjutustegevuse meetodite kirjeldamist. ("Putini propaganda" (Kana2), "Kuidas peatada Putinit" ja "Putins war" (YLE).
Heiki Sibul
Heiki Sibul
Heiki Sibul on 2012. aastast Eesti Interneti SA juhataja. Heiki juhtis i-hääletuse projekti Eestis, on pikalt töötanud Riigikogu juures ja juhtinud Vabariigi Valimiskomisjoni. Aastast 2013 on ta ka Ametnikueetika nõukogu esimees.
Neeme Korv
Neeme Korv
Neeme Korv on Postimehes töötanud rohkem kui poole oma elust, aastast 1995, ning pidanud seejuures mitmeid ajakirjanduslikke ameteid, alates uudistereporterist kuni peatoimetaja asetäitjani. Viimased üheksa aastat on Neeme Korv juhtinud Postimehe arvamustoimetust ning arvamus- ja kultuurilisa AK. Ta on üks Vikerraadio saate "Rahva teenrid" osalisi ning Pressinõukogu liige.

Pildi autor: Eero Vabamägi (Postimees)

Kontakt

Kui Sul on Interneti Päev 2016 kohta küsimusi

Maarja Kirtsi
maarja.kirtsi@internet.ee
Tel 727 1013, 501 8379
www.internet.ee @Eesti_Internet