Interneti Päev 2019

“Tahtsime vaba Internetti, saime tõejärgse ajastu”

15. aprillil Kultuurikatla Katelde saalis, Põhja puiestee 27a


Programmi toimetavad
Karmen Turk, Linnar Viik, Henrik Roonemaa, Birgy Lorenz, Henn Runnel, Tambet Arak ning Heiki Sibul, Maarja Kirtsi ja Eesti Interneti SA meeskond

Üldinfo

Kas Sa tead, kuhu Internet areneb? Me ei tea, kuid meie eesmärk on jõuda sellele teadmisele lähemale! Ja seda juba 5. aastat!

Interneti Päev tuleb taas, ja seda 15. aprillil 2019 Kultuurikata Katelde saalis!

Sel korral võtame luubi alla selle, et tahtsime vaba internetti, see oli interneti algusaegade põhimõte, kuid kas saime tõejärgse ajastu? Kas andmed on kui Kratt, kes peremehele "kapitali" kannab? Kas riik on meile digilmaailmas ema ja isa eest? Kes peaks kaitsma meid meie endi ja tehnoloogia eest? Kas oled valmis, et Youtube Euroopas kohvri kokku pakib? Ja kas leiame vastuse meid sajandeid põletanud teemale - "Kumb on targem? Kas muna või kana?" Kas Sina või Sinu laps?

Interneti Päev 2019 peamine idee on tuua kokku Eesti interneti ja kogukonna huvilised, et arutada ja anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Interneti Päev 2019 on eesti keeles ning osalejatele tasuta.


Programm*

9.00 – 9.30
Kogunemine ja hommikukohv
9.30 – 10.30

Tahtsime vaba Internetti, saime tõejärgse ajastu”
Mis juhtub siis kui tehnoloogia areng on jõudnud nii kaugele, et reaalajas saab muuta videot? Tahtsime vaba Internetti, saime tõejärgse ajastu! Kui Sa ei saa enam usaldada videovoogu, siis mida üldse? Mida tähendab olla digiajastul allikakriitiline? Kas jõuame kõik paranoiasse?
Rein Lang, poliitik
Raul Rebane, ajakirjanik ja meediaspetsialist
Linnar Viik, Eesti IT-visionäär

10.35 – 11.35 
Kas riik soovib digimaailmas olla meile ema ja isa eest?
Masin ei tohi humanistlikku kiindumust imiteerida, kiisu võib! Eetikakoodeks ise õppivale tehnoloogiale? Kes peaks kaitsma inimesi isikuvabadusi? Sina ise? Interneti kogukond? Riik? Kas see on riigi patroniseerimine?
Maarja Pild, advokaadibüroo Triniti
Uku Särekanno, RIA küberturvalisuse teenistuse juht
Kari Käsper, Eesti Inimõiguste Keskuse asutaja
Modereerib
Henrik Roonemaa, Geenius.ee
11.35 – 12.00
Kohvipaus
12.00 – 13.00Kumb on targem? Kas muna või kana?
Kas laps õpetab täna digimaailmas vanemat või vanem last? Kas me hindame üle täiskasvanute või laste, noorte digioskusi? Aga kui juba need oskused on, siis internetis varitsevast ohust teatamiseks on vaja tõendeid, aga tõendite saamiseks tuleb teinekord rikkuda seadust. Häkkimine - seadusevastane. Kas laste digioskuste enesehinnang on üle hinnatud? Kuidas olla legaalselt white hat?
Kristiina Konno, küberkaitse üliõpilane
Artur Luik, tarkvara arendaja Skypes
Diana Poudel, «Turvaline internet. Digimaailma teejuht» raamatu autor
Modereerib Peeter Marvet, tehnokratt
13.00 – 14.00
Lõunapaus 
14.00 - 15.30Krüptopidu @Kultuurikatel by K-Space


*Korraldajal on õigus teha kavasse muudatusi

Registreeri end sündmusele

Email again:

Sinu nime ja e-posti aadressi kogume vaid Interneti Päeva sündmuse kohta info saatmiseks. Käesoleva registreerimise vormi kinnitusega annad Eesti Interneti SA-le nõusoleku enda ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi andmete töötlemiseks. Me ei kasuta neid andmeid muul eesmärgil ning tagame, et saad igal ajal enda nõusoleku tagasi võtta. Selle, kohta, kuidas me hoiame isikuandmeid, loe lähemalt siit.

Panustajad

Supporter logo
Supporter logo
Supporter logo
Supporter logo
Supporter logo

Kontakt

Kui Sul on Interneti Päev 2019 kohta küsimusi

Maarja Kirtsi
maarja.kirtsi@internet.ee
Tel 727 1013, 501 8379
www.internet.ee