Interneti Päev 2020
Anname teada, et tegime otsuse Interneti Päev 2020 25. märtsil ära jätta ja see edasi lükata. Oleme ettevaatlikud, mõtleme tervisele. Uuest kuupäevast anname teada jooksvalt internet.ee veebis ning päev.internet.ee lehel!

Üldinfo

Kas Sa tead, kuhu Internet areneb? Me ei tea, kuid meie eesmärk on jõuda sellele teadmisele lähemale! Ja seda juba 6. aastat!

Interneti Päev tuleb taas, ja seda 25. märtsil 2020!

Interneti Päev 2020 peamine idee on tuua kokku Eesti interneti ja kogukonna huvilised, et arutada ja anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Interneti Päev 2020 on eesti keeles ning osalejatele tasuta.

Programm

9.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv
10.00 – 10.05
Päeva avamine. Heiki Sibul, Eesti Interneti Sihtasutuse juhataja
10.05 – 11.25
I Digitaalne jalajälg ja kliima soojenemine. Mida?! Jätkusuutlikkus on kodu- ja kaugtöö, vähem lähetusi, et olla keskkonnasäästlikum. Aktuaalne viiruse paanika näitab, et koolid on vabarežiimil, koduõppel. Aga, kas me jõuame tagasi koopasse? Kuidas muutub maailm kui tehnoloogia viib meid Pariisi, virtuaalsesse päris Pariisi, sest lendamine, autoga sõitmine muutub taunitavaks? Kuidas muutuvad inimsuhted, tööjõuturg? Teiselt poolt on tõstatunud digitaalse jalajälje ja keskkonnasäästlikkuse teema, mõni aeg tagasi tundus see kosmos. Nüüd kihab teemast suur hulk "interneti" valdkonna rahvusvahelisest kogukonnast, räägitakse sellest, et meie digitaalne jalajälg mõjutab kliima soojenemist. Kuidas? Omavahel esmapilgul kaks vasturääkivat vaatenurka. Ühelt poolt digitaliseerumine aitab, teiselt poolt suurendame sellega ju digitaalset jälge. Vastustustundlik Interneti kasutamine viisil, kus teadlikult vähendamine oma digitaalse jalajälje mõju looduskeskkonnale ei ole buzzword!?

11.30 – 12.45
II Internet pidi olema vaba ja piirideta. Aga Hiina internet? Vaba on illusioon või tegelikkus? Tänapäeval on nii tehnoloogiahiidude kui riikide tegevuse mõju interneti arengule viinud sinna, kus saame rääkida juba Venemaa, Hiina internetist ja tehnoloogiahiidude internetist (nt Facebook Zero). Kas ühel hetkel saame rääkida ka Euroopa või Eesti Internetist? Saan kustutada oma andmed Googlest, Facebookist, "Euroopa Internetist"? Kuhu interneti fragmenteerumine meid viib ning kuidas see mõjutab meie jaoks nii olulist meediumit? Kogukonnaühiskond Facebookis suukorvistab. Inimesed kommenteerivad, teised teavitavad, et "postitus on jama" ja Facebook blokeerib inimese 1-2 kuuks. Digitaalne üksteisele ärategemine!

12.45 – 13.15
Lõunapaus
13.15 – 14.45
III Riigi kratt teab, millal ma tõenäoliselt töötuks jään! Kui kaugele võib riik kodaniku andmetega minna? 
Kratt arvutab sinu haridustaseme ja senise töökogemuse põhjal välja milline on sinu töötuks jäämise risk ning riik hakkab sind müksama, et Sa osaleks koolitustel või ümberõppes. Kas see on OK? Kas riik võiks või lausa peaks ütlema, et sa ei tohiks suitsetada, sest sul on kõrgenenud risk saada mingi haigus? Kellele langeb vastutus teenuse pakkumise eest? Praegu on kodaniku enda vastutus teenused üles leida, proaktiivse teenuse puhul tekib suurem vastutus riigil.

14.45 - 14.50Muljed & lõpusõnad

Registreeri end sündmusele

Email again:
Sinu nime ja e-posti aadressi kogume vaid Interneti Päeva sündmuse kohta info saatmiseks. Käesoleva registreerimise vormi kinnitusega annad Eesti Interneti SA-le nõusoleku enda ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi andmete töötlemiseks. Me ei kasuta neid andmeid muul eesmärgil ning tagame, et saad igal ajal enda nõusoleku tagasi võtta. Selle, kohta, kuidas me hoiame isikuandmeid, loe lähemalt siit.

 

NB! Kui paned end kirja, siis me arvestame Sinu osalemisega. Kui plaanid muutuvad, siis palume teatada vähemalt 24 tundi enne sündmuse toimumise aega info@internet.ee


Panustajad

Supporter logo

Kontakt 

Kui Sul on Interneti Päev 2020 kohta küsimusi

info@internet.ee
Tel 727 1000
www.internet.ee