Interneti Päev 2021
"Homne ilm internetis"
Üritus toimus 25. mail 2021 kl 10-13.10 veebiülekande kaudu.

Programmi toimetasid Karmen Turk, Peeter Marvet, Linnar Viik, Henrik Roonemaa, Birgy Lorenz, Heiki Sibul, Andres Tarto ja Eesti Interneti SA meeskond.

Kas Sina tead?

Mis toimub interneti ilmarindel - kas Sina tead? Kui päris-ilmaennustust korratakse igal tunnil, siis interneti ilmaprognoosist pole keegi kuulnud. Ent ometigi sõltub meie kõigi igapäevane elu järjest rohkem just sellest, kui hästi toimib internet ning kuidas me oskame seal toimida ja seal nähtut mõtestada. Teisisõnu - kui hea on ilm me internetis. Just selle üle me Interneti Päeval arutlesimegi.

Interneti Päeva mõtteks on tuua kokku Eesti internetikogukonna huvilised, et arutelude abil anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Üritust saab järevaadata nii meie Youtube'i kui Delfi TV kaudu.

Programm

10.00 - 10.10
Päeva avamine


10.10 – 11.00
Väike vale, suur vale, interneti vale?

Järjest sagedamini leiab Eesti internetist kaheldava väärtusega infot või sootuks lausvalet ning sageli ei ole enam tegemist pehmete teemade, vaid väidetega, millesse uskumine kujutab otsest ohtu lausa rahva tervisele. Kui ühismeedias on sisse seatud kindlad protseduurid, kuidas valeinfost lehe halduritele märku anda, siis kuidas on see korraldatud kodulehtede puhul? Milline on teekond ühe suure ja selge e-vale märkamisest kuni selle eemaldamiseni? Kas praegune süsteem on kodanikele piisavalt hea või saab seda mõne lihtsa meetodiga oluliselt paremaks muuta? Ja kas internetil võiks olla vastutav toimetaja?
PS. Unustamata samas, et meil on arvamus- ja sõnavabadus.

Karmen Turk, Advokaadibüroo Triniti
Katrin Tiidenberg
, TLÜ osaluskultuuri professor
Andero Sepp, veebikonstaabel
Martin Laine
, ajakirjanik, Delfi faktikontroll

Modereerib
Henrik Roonemaa
  
11.10 – 12.00
Keskkonnasäästlik internet -
kas reaalsus või rohepesu?


Kui võtta internet tükkideks, siis milline neist tükkidest on kõige keskkonnavaenulikum? Ja kas selle tüki rohelisemaks muutmine muudaks midagi ka laiemas plaanis? Kui palju Eesti internet täna ressurssi võtab ning mida saavad meie ISP-d, veebilahenduste pealikud või miks mitte ka lõppkasutajad ära teha selleks, et Eesti interneti jalajälg tõepoolest väiksemaks saaks? Või oot, kas te ei tunne siin hoopis ühe kallimat sorti (rohe) pesupulbri lõhna? Ja mida teeb muu maailm ning kuidas nende praktikaid siin kohaldada?  

Harri Moora, keskkonnateadlane, SEI Tallinn vanemekspert
Andre Visse, Telia Eesti tehnoloogiajuht
Ivo Krustok, Keskkonnaministeeriumi kliimanõunik

Modereerib
Henrik Roonemaa



12.20 – 13.10
Guuglike, guuglike laua peal, kelle internet on suveräänseim ilma peal?

Iga riik on oma tõe sepp ja oma interneti valaja - just nii võiks parafraseerida tuntud laulusalmi, sest ühtne, vaba ja kõigi jaoks samade reeglitega internet kipub jääma paratamatult üha kaugemale selja taha. Kuidas mõistame interneti suveräänsust meie, lääneriigid, ja millisest internetist unistavad näiteks Venemaa ja Hiina? Milline on valitsuste roll digitaalse vastutustundlikkuse suunajana ning kas suveräänsuse kattevarjus kosub internetis hoopis protektsionism? Ning kuidas mõjutab üha kasvav fragmenteerumine Eesti internetikasutajat?

Kadri Kaska, NATO Küberkaitse Koostöökeskuse õigusosakonna juht
Linnar Viik, IT-visionäär
Raul Rikk, riikliku küberturvalisuse juht, MKM


Modereerib
Henrik Roonemaa










Vaata

Kontakt

Kui Sul on Interneti Päev 2021 kohta küsimusi:

info@internet.ee
Tel 727 1000
www.internet.ee