Interneti Päev 2024

Tänavune Interneti Päev toob kokku eksperdid ja huvilised,
et arutleda päevakajalistel valdkondlikel teemadel.
Kohtusine 10. aprillil algusega kell 9.30
värskelt avatud Poco Labis (Rotermanni 14).


Interneti Päeva programmi toimetasid Karmen Turk,
Linnar Viik, Henrik Roonemaa, Birgy Lorenz, Heiki Sibul,
Mare Vahtre ning Eesti Interneti Sihtasutus.





Mõte

Interneti Päev toob kokku Eesti internetikogukonna ja valdkonna huvilised, et anda läbi arutelude panus Eesti interneti arengusse. 

2024. aasta Interneti Päeval võtsime luubi alla valimiste mõjutamise, piilusime interneti tulevikku ning rääkisime AI võimalustest nii globaalsete kui ka kohalike probleemide lahendamisel.


Interneti Päeva tunnuslauseks oli “Kas sellist interneti me tahtsimegi?”.

Programm

09.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv
10.00 – 10.10
Interneti Päeva avamine

10.10 – 11.00

Andmed viivad valimisvõiduni!?

Valimiste mõjutamine on Euroopa Parlamendi valimiste eel aina aktuaalsemaks muutuv teema. Õige aeg on arutleda, mil viisil ja kuidas üritatakse inimesi enda otsuse tegemisel mõjutada. Kõige kõmulisem näide sellest on 2016. aasta USA presidendivalimiste ning Brexiti rahvahääletuse tulemuste mõjutamises osalenud Cambridge Analytica, kes kasutas valijate mikrosihtimiseks Facebookist saadud andmeid. Ka Eestis on selle osas figureerinud mitmeid erineva maailmavaatega organisatsioone. Millist rolli mängivad inimeste mõjutamisel erinevad võtted ning kuidas kasutatakse selleks internetti ja sotsiaalmeediat? Kuidas mõjutavad valijate arvamust anonüümsed sõnavõtjad erinevates kõlakodades ning kui suur oht on saada tühistatuks? Koos ekspertidega jagame praktilisi nõuandeid, kuidas mõjutamist ära tunda ning märgata.

Tarmo Jüristo, kodanikuaktivist, Salk
Katrin Tiidenberg, osaluskultuuri professor, TLÜ

 11.00 – 11.10Projekti "KüberTalendid ja neid toetavad õpetajad" tutvustus 

Birgy Lorenz, TalTech
Tegemist on EISi poolt 2023. aastal toetatud projektiga, mille raames arendati küberturbe alaseid teadmisi nii noortel kui nende õpetajatel. Viidi läbi temaatilised koolitused ning KüberPuuringu võistlus. Parimad noored esindasid Eestit ka rahvusvahelisel võistlusel.


11.10 – 12.00
Kas sellist Internetti me tahtsimegi?
Internet on üleküllastunud, infot levib kiiresti ning me ei saa enam kindlad olla selle õigsuses. Teavet otsides ei tea me, kes on selle loonud ja kust info saanud - on selle taga tehisaru, mõni mõjuisik, isehakanud ekspert või teadlane. Lisaks on kogu digimaailma sisu tänu hoomamatutele andmekogudele äärmiselt optimeeritud ja personaliseeritud. Oleme aastaid olnud Facebooki, Instagrami, Twitteri ja teiste sotsiaalmeediaplatvormide mugavas rüpes, kuid ootamatud pöörded nende juhtimises ning põhimõtetes panevad aina enam mõtlema nende rolli ja tähtsuse üle. Kas meil on aeg astuda samm tagasi ning liikuda detsentraliseeritud interneti suunas? Milliseks kujuneb sotsiaalmeedia ja interneti tulevik laiemalt ning kes seda kujundavad? Räägime ka sellest, kellele kuulub internetis usalduskrediit ning kas seda on võimalik veel taastada.

Indrek Ibrus, TLÜ meediainnovatsiooni professor
Priit Kallas, Dreamgrow digiagentuuri asutaja ja strateeg
Bärbel Moros, sotsiaalmeedia toimetaja

 
 12.00 – 12.20Kohvipaus

 12.20 – 12.30Projekti "KüberTiigrid: Tütarlaste küberõppe motivatsioon ja saavutused" tutvustus

Iiris Tuvi, Tartu Ülikool
Tegemist on EISi poolt eelmisel aastal toetatud projektiga,  mis uuris tüdrukute motivatsiooni kübervaldkonnas tegutsemiseks. Millised ning kelle poolt korraldatavad programmid on kõige mõjukamad? Saad teada juba peagi.

12.30 – 13.20
AI abiga maailmameistriteks?
2024. aasta on tehisintellekti nägu. Aina kättesaadavamaks ja igapäevasemaks on saanud võimalused, millega muuta enda tööd tõhusamaks ja kiiremaks. AI abil saame leida lahendusi nii isiklikele kui globaalsetele probleemidele, personaliseerida teenuseid, õpiteekondi, keskkondi ja kogemusi ning palju muud. Seega on tehnoloogia muutnud meie elu mugavamaks ja tõhusamaks kui kunagi varem. Milline on AI positiivne mõju ühiskonnale ning kuidas kujundab see meie tulevikku? Mida peaksime tegema selleks, et AI abiga saaksid kõik võitjateks? Kas ja kuidas paneme enda digitiigri AI lainel lendama?

Gert Jervan, TalTech infotehnoloogia teaduskonna dekaan
Sandra Roosna, Askly asutaja ja tegevjuht
Olari Tõnison, Net Groupi AI valdkonna juht


13.20 – 14.00
Päeva muljed ja lõuna

PS! Üritust jäädvustab fotograaf. Kui te ei soovi piltidele jääda, palume sellest teavitada ürituse korraldusmeeskonda.

Registreeri enda kohapealne osalus!

Email again:

Kogume sinu nime ja e-posti aadressi vaid Interneti Päeva sündmuse kohta info saatmiseks. Käesoleva registreerimise vormi kinnitusega annad Eesti Interneti SA-le nõusoleku enda ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressi andmete töötlemiseks. Me ei kasuta neid andmeid muul eesmärgil ning tagame, et saad igal ajal enda nõusoleku tagasi võtta. Loe isikuandmete hoidmise ja kasutamise kohta lähemalt siit.

Asukoht 

PoCo Lab on kultuuri ja tehnoloogia kohtumispaik. Kohtu AI revolutsiooni eesrinna tegijate ja suunanäitajatega ning avasta, kuidas AI avardab loovuse piire kunstis, muusikas ja mängudes.

PoCo Lab paikneb Tallinna südames, aadressil Rotermanni 14, Levier kohviku vastas. See asub lühikese jalutuskäigu kaugusel Tallinna sadamast. Parkimisvõimalused ürituse toimumiskoha läheduses on Rotermanni parkimismajas ning Nautica Keskuses.

NB! Tutvu ka teetööde tõttu muutunud liiklusskeemiga siin.
Vaata kaarti
Vajuta "Näita kaarti", et nõustuda Google'i privaatsuspoliitikaga ning näha kaarti.

Kontakt

Kui Sul on Interneti Päeva osas küsimusi, võta meiega ühendust

info@internet.ee
Tel 727 1000
www.internet.ee