Interneti Päev 2023
Üritus toimus 6. juunil 2023 kell 9.30 - 13.30 hübriidses formaadis Tallinna Ülikooli Black Box saalis VITA hoones (Narva mnt 27, vt kaart all).

Programmi toimetasid
Karmen Turk, Peeter Marvet, Linnar Viik, Henrik Roonemaa, Birgy Lorenz, Heiki Sibul ja Andres Tarto ning Eesti Interneti Sihtasutus.

Mõte

Interneti Päeva mõtteks on tuua kokku Eesti internetikogukonna huvilised, et arutelude abil anda oma panus Eesti Interneti arengule.

Sel aastal oli päeva tunnuslauseks "TAIP või HAIP?" ning kõneaineks Eesti interneti hind lõpptarbijatele, tehisintellekti võlud ja valud ning nn vaigistushagid Eesti internetis.

Üritusest sai osa nii meie Youtube'i kui Postimees TV kaudu.

Programm

09.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv
10.00 – 10.05
Päeva avamine

10.05 – 10.55

Kas AI ongi juba liiga ohtlik?

AI tuli nagu õnn meie õuele ja tulevik näis hetkeks helgem. Ent päevapeale saabus kohale ka hulk neid, kes kõiges selles lõputus heas hoopis inimkonnale seniolematut häda ja ohtu nägid. Äsja toimus Ameerika parlamendi ülemkojas kuulamine, kus kõlas arusaam, et võimsate tehisarude arendamist tuleks hakata litsentseerima, ja et sama puudutab ka nende kasutusse vabastamist. Aga kuidas selle valguses siis edasi, ja kuidas AI-sse peaksime me suhtume siin Eestis?

Kristjan Port, Tallinna Ülikooli õppejõud
Tanel Tammet, arvutiteadlane ja professor, Taltech
Meelis Kitsing,
EBSi rektor, poliitökonoomia professor


11.00 – 11.50
"Digilaim" kui otsetee kohtupinki?
Kas internetis tõesti kehtivad teistsugused reeglid sõnavabadusele? Või lõpuks on laimule internetis piir ette tulemas? Kas sõnavabadus on ohus? Mida kujutavad endast vaigistushagid? Nende ohud ja riskid.

Robert Sarv, advokaadibüroo Emerald Legal jurist
Karmen Turk, Triniti vandeadvokaat ja partner
Ivo Kruusamägi, Eesti vikipedist

 
12.00 – 12.50
Peeglike, peeglike, kel on kalleim internet maa peal?
Sel kevadel tõusetus taas teema, justnagu oleks just Eesti internet kallim mitmetest teistest lähivälismaa riikidest. Aga kas ikka on nii? Ja kui nii, siis kas meil on mingid ajaloolised põhjused selleks? Ja kui  ongi, siis kas seda saab muuta? Või kui palju mängib selles kõiges rolli teenusedisain – sest vahest on nii, et me lihtsalt ei saa aru, mida ja mis raha eest meile pakutakse?

Oliver Gailan, TTJA Sideosakonna juhataja
Taivo Kendla, Tele2 Eesti juhatuse liige
Andre Visse, Telia CTO


12.50 – 13.30
Päeva muljed ja lõuna

Interneti Päeva otseülekanne ja salvestus

Kaart ja kontakt





Kui Sul on Interneti Päev 2023 osas küsimusi:

info@internet.ee
Tel 727 1000
www.internet.ee